אייל צ'חנובסקי

ויניאסה ואשטנגה מפגש פסגה

סיפורה של האשטנגה:
אימון האשטנגה שנולד בדרום הודו פותח במקור עבור נערים בעיר מייסור על ידי אבי השיטה שרי ק. פטהבי ג׳ויס. האשטנגה במקור נועדה לשלב אלמנטים שונים של תנועה נשימה ותודעה, תוך התחשבות במבנה הגוף והמצב הפסיכו-פיזי של המתרגל. בשנות ה-80, האימון החל להתפשט מערבה והיום נמצא כמעט בכל סטודיו ליוגה. אימון הויניאסה הנפוץ גם הוא בקרב מתרגלי היוגה הוא נגזרת של אימון האשטנגה. המושג ויניאסה לקוח מעולם התרבות ההודי, ומתאר סידור מיוחד של פעולות שלקוחות בחלקן מאימון האשטנגה שנועדו לסייע למתרגל בהשקטת התודעה.

סדנת אשטנגה – ויניאסה

בסדנה זו נתרגל שילוב מעניין בין עולמות התרגול השונים – אשטנגה ויניאסה – שכוללת תנועה דינאמית במתכונת של אימון אשטנגה מסורתי יחד עם קטעי ויניאסה עבור חלקים ספציפיים בגוף. אל הסדנה יתווספו תרגילי ניקוי ותרגילי פראניאמה אותם נבצע בתחילת הסדנה ובסופה, זאת על מנת להכיר סוגי תרגול נוספים שנועדו לסייע למתרגל בתרגולים על המזרון ומחוצה לו.
נסיים את הסדנה בשיחה קצרה שנועדה לעשות מעט סדר במושגי הבסיסיים והנפוצים של תרגול היוגה וכמובן לענות על שאלות נפוצות בקרב מתרגלים חדשים וותיקים.

איל צ'חנובסקי

איל פגש את היוגה לראשונה בניו יורק בשנת 1996 אצל דיוויד לייף, שם נחשף למגוון סוגי יוגה, ביניהם לתרגול האשטנגה בשיטת מייסור (תרגול עצמי מודרך). למפגש עם האשטנגה הייתה השפעה משמעותית על איל, כך שזמן קצר לאחר המפגש הראשון נסע ללמוד בעיר הולדתה של השיטה – מייסור שבהודו. תחת הדרכתו והנחייתו של אבי האשטנגה שרי ק. פטהבי ג׳ויס, איל למד את התרגול המסורתי על בוריו. איל השלים קורס מורים ליוגה בשיטת ג׳יואמוקטי בשנת 2000 והעמיק את לימודיו בתור תלמיד ואסיסטנט של אחד ממורי האשטנגה הראשונים והידועים ביותר – ריצ׳רד פרימן, בקולורדו. לאורך השנים המסע של איל עם היוגה הוביל אותו למחוזות נוספים, ביניהם איינגר, שאדו וצ׳י קונג.

בשנת 2001 הוסמך לטפל בשיטת אינטגרציה מבנית (רולפינג) בבית הספר GSI אשר בבולדר, קולורדו. השיטה שמה לה לדגש ארגון מחדש של מבנה הגוף תוך מניפולציות של רקמת החיבור (פאסיה) וכן לימוד על יציבה ותנועה נכונים.

מאז המפגש הראשון עם היוגה, היא מהווה חלק משמעותי ומתמשך בחייו של איל. כ-25 שנות ניסיון בתור מתרגל, מורה ומטפל, מאפשרות לאיל להביא לשיעור הבנה רחבה של הגוף הפסיכו-פיזי ולפגוש את המתרגל בהתאם לצרכיו ויכולותיו האובייקטיביים. כך, שיעוריו מתבטאים בשילוב בין מסורות שונות ושיטות לימוד מגוונות שיוצרות שפה תנועתית ייחודית. איל דוגל בשילוב בין ידע מסורתי לבין חקירה כנה ואישית.

0
0
העגלה שלך
עגלת הקניות ריקהבחזרה לחנות